CKC18C562FWGACTU | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 399-CKC18C562FWGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CKC18C562FWGACTU |
Description | KC-LINK 1812 5.6NF 650VDC C0G |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5600 pF ±1% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CKC18C562FWGACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Low ESL, High Voltage, High Temperature |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.055" (1.40mm) |