C901U360JUSDAAWL20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
36 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U360JUSDAAWL20
DigiKey Part Number
C901U360JUSDAAWL20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U360JUSDAAWL20
Description
CAP CER 36PF 400VAC SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U360JUSDAAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)