C901U222MZVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9471-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9471-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U222MZVDBA7317
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
EDA/CAD Models
C901U222MZVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)