C430C222GAG5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
2200 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C222GAG5TA7200
DigiKey Part Number
C430C222GAG5TA7200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C222GAG5TA7200
Description
CAP CER 2200PF 250V C0G AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C430C222GAG5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±2%