C420C822J1G5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
8200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C420C822J1G5TA7200
DigiKey Part Number
C420C822J1G5TA7200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C420C822J1G5TA7200
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C420C822J1G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
Tolerance
±5%