C420C822G5G5TA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | C420C822G5G5TA-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C420C822G5G5TA |
Description | CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8200 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C420C822G5G5TA Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Applications |
Packaging Bulk | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm) |
Tolerance ±2% | Lead Style Straight |