C410C104K5R5TA91707200
DigiKey Part Number
399-13734-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13734-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C104K5R5TA91707200
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
C410C104K5R5TA91707200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%