C410C104K5N5TA91707200 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L Axial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C410C104K5N5TA91707200
DigiKey Part Number
399-11655-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11655-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C104K5N5TA91707200
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8L AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C410C104K5N5TA91707200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)