C323C824K1R5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
0.82 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C323C824K1R5TA
DigiKey Part Number
C323C824K1R5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C824K1R5TA
Description
CAP CER RAD 820NF 100V X7R 10%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C323C824K1R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)