C322C472K1G5TA7301
DigiKey Part Number
399-14041-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-14041-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C472K1G5TA7301
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C322C472K1G5TA7301 Models
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C