C320C561J2G5TA7303 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
560 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C320C561J2G5TA7303
DigiKey Part Number
399-C320C561J2G5TA7303TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C561J2G5TA7303
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C320C561J2G5TA7303 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)