C317C392G5G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Parametric Equivalent
3900 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C317C392G5G5TA7301
DigiKey Part Number
C317C392G5G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C392G5G5TA7301
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C317C392G5G5TA7301 Models
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C