C317C102J1G5TA
DigiKey Part Number
399-4201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C102J1G5TA
Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C317C102J1G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C