C315C470J3G5TA7301 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | C315C470J3G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C315C470J3G5TA7301 |
Description | CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C315C470J3G5TA7301 Models |
Category | Features Low ESL |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.100" (2.54mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Straight |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |