C315C390G3G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
39 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C315C390G3G5TA7301
DigiKey Part Number
C315C390G3G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C390G3G5TA7301
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C315C390G3G5TA7301 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C