C1812C454K1GLCAUTO7805 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.45 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C454K1GLCAUTO7805
DigiKey Part Number
399-C1812C454K1GLCAUTO7805TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C454K1GLCAUTO7805
Description
CAP 450NF 100V C0G 1812 LOW LOSS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.232" (5.90mm)