C1210X220JBRAC3316 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
22 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210X220JBRAC3316
DigiKey Part Number
399-C1210X220JBRAC3316TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X220JBRAC3316
Description
CAP CER 1210 22PF 630VVDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)