C1210S684M9RACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
New at DigiKey
680 nF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210S684M9RACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C1210S684M9RACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210S684M9RACAUTO7210
Description
CAP CER 1210 680NF 6.3VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)