C1210C392G5GAC3123
DigiKey Part Number
399-C1210C392G5GAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C392G5GAC3123
Description
3900PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±2%
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)