C1206X106M3RACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
TDK
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X106M3RACAUTO7210
DigiKey Part Number
C1206X106M3RACAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X106M3RACAUTO7210
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X106M3RACAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.077" (1.95mm)