C1206C472GMGECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±2% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C472GMGECAUTO7210
DigiKey Part Number
C1206C472GMGECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C472GMGECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 4.7NF 63V C0G 2%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C472GMGECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)