C1206C222KBRACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C1206C222KBRACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C222KBRACAUTO7210
Description
CAP CER 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C222KBRACAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)