C1206C104J1RECAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C1206C104J1RECAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C104J1RECAUTO7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C104J1RECAUTO7210DKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C104J1RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 0.1UF 100V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C104J1RECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)