C0805X823M8JACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.082 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
C0805X823M8JACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0805X823M8JACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X823M8JACAUTO7210
Description
CAP CER 0805 82NF 10VDC U2J
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)