C0805X473J3GECAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0805X473J3GECAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805X473J3GECAUTO7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805X473J3GECAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X473J3GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 47NF 25V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805X473J3GECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)