C0805C683K5RACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 19,807
KEMET
In Stock: 7,838
Datasheet
0.068 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805C683K5RACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0805C683K5RACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C683K5RACAUTO7210
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C683K5RACAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)