C0805C473M4RECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.047 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805C473M4RECAUTO7210
DigiKey Part Number
C0805C473M4RECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C473M4RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 47NF 16V X7R 20%
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C473M4RECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)