C0805C226K9PAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 125,066
Datasheet
Image for C0805C226K9PAC is not available
C0805C226K9PAC
DigiKey Part Number
399-C0805C226K9PAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C226K9PAC
Description
22.0UF 6.3V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)