C0805C222G1GAL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 11,182
Datasheet
2200 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C222G1GAL
DigiKey Part Number
399-C0805C222G1GAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C222G1GAL
Description
2200PF 100V
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)