C0805C104M8JACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
C0805C104M8JACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0805C104M8JACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C104M8JACAUTO7210
Description
CAP CER 0.1UF 10V U2J 0805
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)