C0603X273K4JACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.027 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
C0603X273K4JACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0603X273K4JACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X273K4JACAUTO7210
Description
CAP CER 0603 27NF 16VDC U2J
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)