C0603T220J5GBLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603T220J5GBLTU
DigiKey Part Number
399-C0603T220J5GBLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T220J5GBLTU
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603T220J5GBLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)