C0603C471K5RACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C471K5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C471K5RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C471K5RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C471K5RACTU
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C471K5RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)