C052C681K2R5TA7303 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
C052C681K2R5TA7303
DigiKey Part Number
399-C052C681K2R5TA7303TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C052C681K2R5TA7303
Description
CAP CER RAD
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C052C681K2R5TA7303 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.245" (6.22mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)