C0402C681F5JACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0402C681F5JACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C681F5JACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0402C681F5JACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C681F5JACAUTO
Description
CAP CER 680PF 50V U2J 0402
Detailed Description
680 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C681F5JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)