C0402C472J8JACAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
C0402C472J8JACAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C0402C472J8JACAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C472J8JACAUTO7210
Description
CAP CER 0402 4.7NF 10VDC U2J
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)