C0402C432K4JACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4300 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
C0402C432K4JACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0402C432K4JACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C432K4JACAUTO
Description
CAP CER 0402 4.3NF 16VDC U2J
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)