C0402C332J5RAC7411 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
cut-tape-render
C0402C332J5RAC7411
DigiKey Part Number
399-C0402C332J5RAC7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C332J5RAC7411
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0402C332J5RAC7411 Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)