C0402C102J5RAL9017TU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 127,309
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 29,622
Datasheet
In Stock: 376
Image for C0402C102J5RAL9017TU is not available
C0402C102J5RAL9017TU
DigiKey Part Number
399-C0402C102J5RAL9017TUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C102J5RAL9017TU
Description
1000PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)