ASVMSVF14K102
DigiKey Part Number
455-3595-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVMSVF14K102
Description
SVM-61T-P2.0 TO SVF-61T-P2.0 4"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black 14 AWG Jumper Lead Socket to Pin Tin 4.00" (101.60mm)
Category
Wire Gauge
14 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Pin
Base Product Number
Length
4.00" (101.60mm)