QLCD500Q110J1GG001T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
New Product
11 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
QLCD500Q110J1GG001T
DigiKey Part Number
712-QLCD500Q110J1GG001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QLCD500Q110J1GG001T
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)