QLCD500Q100J1GV002T
DigiKey Part Number
712-QLCD500Q100J1GV002TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QLCD500Q100J1GV002T
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)