QLCD250Q101G1GV001T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 396,557
Datasheet
100 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QLCD250Q101G1GV001T
DigiKey Part Number
712-QLCD250Q101G1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QLCD250Q101G1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-QLCD250Q101G1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QLCD250Q101G1GV001T
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
QLCD250Q101G1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)