QCCP501Q1R0B1GV001T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QCCP501Q1R0B1GV001T |
Description | CAP CER 1PF 500V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 pF ±0.1pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Q, Low Loss |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) |
Tolerance ±0.1pF | Thickness (Max) 0.035" (0.89mm) |