LRW0805WJ33NGG001E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 2,069
Datasheet
33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 150mOhm Max 0805 (2012 Metric)
LRW0805WJ33NGG001E
DigiKey Part Number
712-LRW0805WJ33NGG001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRW0805WJ33NGG001E
Description
FIXED IND 33NH 500MA 150 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
2.4GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)