5500BL15U0100001E
DigiKey Part Number
712-5500BL15U0100001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-5500BL15U0100001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-5500BL15U0100001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5500BL15U0100001E
Description
BALUN 3-8GHZ 50/100 0805 6 PCPAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 3GHz ~ 8GHz 50 / 100Ohm 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Category
Phase Difference
180° ±15°
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss (Max)
1.8dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Frequency Range
3GHz ~ 8GHz
Mounting Type
Surface Mount
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm