1810BP07B0200001T
DigiKey Part Number
712-1810BP07B0200001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1810BP07B0200001T
Description
RF FILTER BAND PASS 1.81GHZ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.81GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 200MHz Bandwidth 2dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Frequency
1.81GHz Center
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Bandwidth
200MHz
Height (Max)
0.017" (0.43mm)