VPDP202W222K1GV001E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VPDP202W222K1GV001E |
Description | CAP CER 2200PF 2KV X7R 1808 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VPDP202W222K1GV001E Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1808 (4520 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.085" (2.16mm) |