VPDF202W102K1GV001E
DigiKey Part Number
709-VPDF202W102K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-VPDF202W102K1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-VPDF202W102K1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPDF202W102K1GV001E
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
Detailed Description
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
VPDF202W102K1GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)