SCED502W681K4GV001E
DigiKey Part Number
709-SCED502W681K4GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-SCED502W681K4GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-SCED502W681K4GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCED502W681K4GV001E
Description
CAP CER 680PF 250VAC X7R 2211
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 2211 (5728 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SCED502W681K4GV001E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.225" L x 0.110" W (5.72mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.115" (2.92mm)